Винахідливість японців, як виявляється, сприяла їх досягненням не лише у сфері високих технологій, але й у сфері подружній стосунків. Яскравим прикладом цього стали мешканці острова Окінава, серед яких за останні сто років не розлучилося жодне подружжя. Зберегти сімейні стосунки допомагає їм існуюча тут досить екстремальна традиція. Подружжя , яке посварилося, на деякий час відправляють на безлюдний острів, що має назву «Скеля смерті». В умовах, коли чоловік і дружина змушенні розраховувати лише одне на одного, розбіжності усуваються швидко й примирення наступає на довго. 

Несхожості, суперечки, конфлікти. Як впоратися з ними? – говоримо з доктором філософії, експертом у сфері сімейних стосунків Адріаном Буковинським. 

Початок подружнього життя – це завжди час бурхливих змін і трансформацій. Час зближення двох глибоких і складних людських світів, темпераментів, поглядів, моделей, систем. Чи існує універсальний засіб для їх успішного примирення?  

А: Конфлікти, сварки, скандали – це не те, що будує людину і до чого вона прагне. Тим не менш, у більшості пар вони виникають. Я багато років ставлю це питання різним аудиторіям: Чому виникає конфлікт? Яка першопричина його виникнення? У відповідь звучать загальновідомі речі, йдеться про недоліки характеру: впертість, зарозумілість, амбіції і т.ін.;  різні погляди на життя і різні речі … І це дійсно має місце. 

Та я хотів би поговорити про іншу сферу, яка часто не береться до уваги й часто недооцінюється – це сфера почуттів людини. Спектр почуттів людини  є надзвичайно великим: почуття загрози, напруги, страху, недовіри, щастя, тривоги, холоду і т.і.

Почуття є частиною особистості, тому мають реальний вплив на комунікацію – переважна більшість конфліктів лежить в площині нерозуміння наших почуттів.

Багато людей мають дуже мало досвіду і, можливо, недостатньо розуміння того, що ділитися своїми почуттями є дуже важливо. Якщо ми не ділимося своїми почуттями, ми не дозволяємо близькій людині пізнати глибину нашого характеру, емоційної сфери, не даємо змоги зрозуміти нашої реакції на ті чи інші обставини. 

Наші почуття є наслідком нашої спонтанної реакції на будь-яку людину, подію, місце. Під дією почуттів реагує наш розум і приймає ті чи інші рішення. Ієрархія процесу завжди буде однаковою: Почуття – Розум – Дія.
І в залежності від того, які ми приймаємо рішення, як відповідь на наші почуття, так події і розвиваються. В даному випадку наше рішення визначить  виникне або не виникне конфлікт. Тому дуже важливо приймати зважені рішення; обдумані, а не імпульсивні під дією почуттів. 

Ділитися своїми почуття дуже важливо. Мені важливо знати, які почуття виникають у моєї дружини на мої дії чи рішення.  Бо тільки тоді, коли вона  говорить мені про них, я можу починати щось змінювати. Сам би я ніколи не здогадався що вона відчуває, навіть якби спробував поставити себе на її місце. Адже ми всі різні і на одну й ту саму річ будемо реагувати по-різному.