Втрата романтичних почуттів та рутинність щоденних обов’язків визнані головними ворогами сучасної сім’ї. Проте згасання почуттів між подружжям – проблема не нова. Ще давньогрецький лікар Гіпократ, використовуючи медичну термінологію, визначав шлюб, як лихоманку навиворіт, що починається жаром, а закінчується холодом. То ж бажання не миритися з безбарвним, безтремтливим подружнім існуванням насправді варте похвали. Про те, як досягти цього стану, як не втратити пристрасних почуттів? – говоримо з доктором філософії, експертом у сфері сімейних стосунків Адріаном Буковинським.

А: На самому початку створення сім’ї емоційний стан закоханих завжди на високому рівні, внутрішній індикатор – він або вона мене влаштовує – постійне відчуття радості й задоволення. Та постає важливе питання: Що потрібно знати молодій парі, щоб цей емоційний стан не втратити з часом? 
Є світовий бестселер Гарі Чепмена «Мови кохання». Цей автор вказує на 5 основних проявів емоційної любові, які дозволяють парі підтримувати такий приємний емоційний стан задоволення на високому рівні впродовж усього свого життя. 

Перший спосіб це – СЛОВА – компліменти, слова збудування й підтримки.
Слово має дуже велику силу – ним можна руйнувати, й ним можна будувати.
Деяким людям не складає ніяких труднощів говорити добрі слова близькій людині, інші, навпаки, більш схильні до критики та скарг. Й результат таких стосунків є абсолютно різний! Адже теплі приємні слова мають здатність притягувати людей одне до одного, а слова критики й осуду, навпаки, віддаляють людей. То ж, очевидно, що у таких стосунках емоційний стан зростати не буде.

Другий прояв – це ЯКІСНИЙ ЧАС. Наскільки пара розуміє, що потрібно приділяти конкретний час близькій людині – робити разом якісь справи, разом гуляти, обговорювати життєві питання; наскільки багато такого якісного часу проводить – настільки стабільнішим буде її емоційний стан, який буде задовольняти обох партнерів. 

Дуже добре піднімають емоційний стан – ПОДАРУНКИ, СЮРПРИЗИ, які  можна робити в необмеженій кількості.

Четверта порада – це готовність СЛУЖИТИ одне одному – відповідати на реальні конкретні індивідуальні потреби близької людини. Взагалі служіння ближньому, служіння народу народжує правдивий живий авторитет. Коли ж людина вимагає усе виключно для себе – цей авторитет опускається  на рівень нуля. 

І на кінець – це ФІЗИЧНІ ПРОЯВИ ЛЮБОВІ – обійми, поцілунки й, у подружньому житті, – інтимні стосунки. 

Усі ці речі, які я перерахував вище, є дуже важливими у побудові стосунків, проте, зазвичай, одна з них може найбільш сильно впливати на емоційний стан близької вам людини. То ж важливо її  виявити. Наприклад, дружина хоче щоб я приділяв їй більше часу, а мені легше зробити їй подарунок. То ж, зрозуміло, для неї  я маю робите те, чого вона потребує найбільше. 

То ж задача зрозуміла: визначаємо мову любові вашого партнера, досконало опановуємо її й починаємо користуватися у повсякденному житті.  Й нова якість у стосунках – не змусить на себе чекати довго.